HomeNieuwsBredene Tipt | Molendorp bouwt met hart en ambitie verder aan Bredene-Dorp

Artikel

Bredene Tipt | Molendorp bouwt met hart en ambitie verder aan Bredene-Dorp

Wat begon in een zaak die anderhalf jaar leegstond, groeide in minder dan drie jaar uit tot een gezellige ontmoetingsplek in Bredene-Dorp. Franky en Tanja zetten met Molendorp sterk in op een familiaal karakter, maar kijken ondertussen ook verder dan hun eigen zaak. Met evenementen en nieuwe ideeën willen ze mee bouwen aan een bruisend Dorp.

Van een leegstaande zaak naar Molendorp

Het verhaal van Molendorp begon op 11 december 2023. Franky was op dat moment al zelfstandig actief in een bistro-cantine in Bredene. Tanja werkte toen nog, maar kende de eigenares van de toenmalige Molendorp.

Franky en Tanja mochten de zaak op een bepaald moment eens bezoeken. Het klikte blijkbaar snel, want niet veel later was het contract getekend.

De zaak had op dat moment ongeveer 18 maanden leeggestaan. Toch zagen Franky en Tanja meteen mogelijkheden. Ze begonnen met een ontbijtconcept, onder meer met pannenkoeken, om te kijken waar de interesse van het publiek lag.

Al snel merkten ze dat er vooral voor de middag en avond veel animo was. De focus verschoof daarom naar een bistro-restaurant en van daaruit bouwden ze Molendorp verder uit.

Eén ding stond daarbij vanaf het begin centraal: een familiaal karakter.

Molendorp moest een plek worden waar mensen zich welkom voelen, waar er ruimte is voor een babbel en waar gezelligheid minstens even belangrijk is als het eten.

Dat zie je ook terug in de favorieten van de klanten. Tanja merkt dat de mensen vaak kiezen voor de eenvoudigere gerechten. Daarnaast zijn ook mosselen en heel wat visgerechten erg populair.

Franky en Tanja

Vandaag werken er bij Molendorp zeven medewerkers, naast Franky en Tanja zelf. Samen vormen ze een team van negen mensen.

Voor Franky is de horeca duidelijk meer dan gewoon een beroep. Wanneer we vragen wat hem drijft, hoeft hij niet lang na te denken: de liefde voor het vak.

Maar ook het feit dat het uitdagend blijft, spreekt hem aan. Zo organiseert Molendorp onder meer een oudejaarsavond. Dat soort evenementen doet Franky bijzonder graag.

“Het zit in mijn bloed,” zegt hij lachend.

Ook het contact met de klanten blijft voor hem belangrijk. Zijn favoriete gerecht om klaar te maken is een côte à l’os. Wanneer hij die bereidt, presenteert hij het vlees graag in de zaal. Zo staat hij niet alleen in de keuken, maar komt hij ook tussen de mensen.

Na een gerecht gaat hij bovendien graag even bij de klanten langs om te vragen of alles naar wens was.

Tanja en Franky kiezen er bewust voor om in de zomer zes dagen op zeven open te zijn. Vanaf volgende week schakelen ze voor de winterperiode terug naar vijf dagen op zeven.

Dat vraagt veel van hen, zeker wanneer de zomer en de evenementenperiode samenkomen. Na een feest zijn ze soms pas rond 4 uur ’s morgens klaar met opruimen.

Toch overheerst vooral de liefde voor wat ze doen. Ze nemen die drukte er met veel plezier bij en zetten zich met volle overtuiging in voor hun zaak.

Van Molendorp naar Bredene-Dorp

Wie Molendorp kent, weet ondertussen dat de zaak meer doet dan mensen ontvangen voor een maaltijd.

Franky en Tanja willen ook mee hun schouders zetten onder het lokale leven in Bredene.

In hun eerste jaar sloten ze aan bij The Village, een bestaand evenement in Bredene-Dorp. Voor Franky ontstond daar al snel het idee om verder te bouwen en er een groter, tweedaags verhaal van te maken.

Zo groeide het idee dat uiteindelijk zou leiden tot Bredene Zingt.

De derde editie van Bredene Zingt is ondertussen net achter de rug. En die editie werd voor Franky en Tanja een moment dat ze niet snel zullen vergeten.

Ze hadden zelf niet verwacht dat het evenement zo veel volk zou lokken.

Voor Tanja was de opkomst dan ook bijzonder indrukwekkend. Het succes van Bredene Zingt liet zien hoeveel mensen bereid zijn om naar het Dorp te komen voor een evenement.

Maar voor Franky is dat geen eindpunt.

De ambitie: meer leven in het Dorp

Het idee achter Bredene Zingt smaakt naar meer. Ondertussen ontstond ook Bredene Cover, waarmee opnieuw verder wordt gebouwd aan het evenementenaanbod in Bredene-Dorp.

De ambitie is om uiteindelijk zelfs twee weekends rond dergelijke activiteiten te kunnen organiseren, tussen het weekend van de Cowboys en het weekend van Afro.

Maar Franky’s droom gaat nog verder.

Hij wil op termijn graag naar een tien-daags verhaal in het Dorp, waarbij verschillende lokale zaken samenwerken.

Bar ’t Hof heeft alvast positief gereageerd op dat idee. In september komt een groep van zes mensen samen om de plannen verder uit te werken en verschillende ideeën samen te brengen.

Belangrijk daarbij is dat Franky van dat tien-daagse verhaal een eigen verhaal van het Dorp wil maken. Niet noodzakelijk door straten af te sluiten, maar door activiteiten te organiseren en verschillende zaken met elkaar te verbinden.

Het doel is duidelijk: mensen naar Bredene-Dorp brengen en samen met andere ondernemers zorgen voor meer leven en beleving.

Niet gewoon herhalen

Voor Franky is één ding daarbij belangrijk: het mag niet ieder jaar gewoon hetzelfde zijn.

Vernieuwen en verder bouwen zijn volgens hem essentieel. Wat minder goed werkt, moet veranderen. Wat succesvol is, moet verder worden uitgebouwd.

Die aanpak zien we ook terug in de plannen voor Halloween.

Op vrijdag 30 oktober wil Molendorp Halloween naar het Dorp brengen. Op zaterdag vinden de Halloweenactiviteiten plaats in het Staf Versluyscentrum.

Molendorp doet mee aan de Halloweenwandeling en wil daar een eigen parcours aan koppelen. Vorig jaar kwamen daar ongeveer 80 kinderen op af.

Dit jaar willen ze het verder laten groeien. Op de parking aan de Oude Tramstraat komen een springkasteel en een doolhof, waar het Halloween-gebeuren zal plaatsvinden.

Ook een samenwerking met Creatuur behoort mogelijk tot de plannen. Franky wacht daarvoor eerst de verdere plannen van de gemeente rond Halloween af.

Waarom Bredene?

Waarom hebben Franky en Tanja ervoor gekozen om dit allemaal in Bredene te doen?

Het antwoord komt eigenlijk heel natuurlijk.

Bredene voelt voor hen als thuiskomen.

Ze wonen er graag en vinden het fantastisch om er te leven. Die verbondenheid met de gemeente vertaalt zich ook in hun manier van ondernemen.

Molendorp wil niet zomaar een horecazaak zijn waar je komt eten. Ze willen een plek zijn waar mensen elkaar ontmoeten, waar activiteiten plaatsvinden en waar mee gebouwd wordt aan het lokale leven.

En dat familiale karakter blijft daarbij de rode draad.

Als we vragen om Molendorp in drie woorden te omschrijven, vullen Franky en Tanja elkaar bijna meteen aan:

Gezellig. Familiaal. Lekker.

Drie woorden die misschien wel perfect samenvatten waar Molendorp vandaag voor staat.

Een zaak die begon in een pand dat anderhalf jaar leegstond, maar ondertussen niet alleen verder bouwt aan zijn eigen toekomst, maar ook mee droomt over de toekomst van Bredene-Dorp.

Gerelateerde berichten

Meest gelezen op Nieuwsbredene.be

'T Breinings Revuutje 'T'is gedoan met de leute!' affiche

Volg Nieuwsbredene.be

0FansLike
243FollowersFollow
66FollowersFollow